Z wysokiego C do kwadratu – dzień j. obcych i matematyki

Z wysokiego C do kwadratu – dzień j. obcych i matematyki. Pod takim hasłem rozpoczęliśmy dziś pobyt w murach ZSK im. ks. J. Długosza.

Dźwięki piosenek francuskich, hiszpańskich, rosyjskich i angielskich rozbrzmiewały w Długoszu już od rana 20 czerwca 2017 r. za sprawą Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który został zorganizowany w ramach obchodów dnia języków obcych. Do konkursu przystąpiło 11 utalentowanych wykonawców – zarówno gimnazjalistów, jak i licealistów. Wysoki poziom artystów zachwycił publiczność i jurorów, którzy postanowili nagrodzić Ewę Budzińską i Konrada Webera jako zwycięzców tegorocznego festiwalu. Drugie miejsce zajęła Marika Typiak, a trzecie Wiktoria Miłkowska. Wyróżnienie zdobyły Alicja Grzębska i Ines Świeczkowska. Do konkursu przystąpiły gościnnie Zuzanna Małkowska i Martyna Kotas, uczennice Szkoły Podstawowej w Szpetalu Górnym, które za swój brawurowy występ otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim artystom i dziękujemy za wspaniałą zabawę. Wyrażamy wdzięczność za współpracę jurorom, prowadzącemu oraz obsłudze technicznej.

Obchody DNIA MATEMATYKI w naszej szkole rozpoczęliśmy natomiast lekcją otwartą dla uczniów PSP im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym. To już piąta taka lekcja z udziałem uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły. Uczniowie klas I gim.: Agata Rozwora, Weronika Kowalska, Amelia Żaglewska, Karolina Karbowska, Sylwia Macieja, Bartosz Łuczak, Aleksandra Cieślakiewicz i Natalia Brejczak, pod czujnym okiem opiekuna – Pani Joanny Karwowskiej, przygotowali dla uczniów szkoły podstawowej lekcję o nietypowej metodzie w matematyce, zwanej “KUBEŁKOWĄ”. Goście początkowo nieśmiało, ale z czasem coraz chętniej podchodzili do tablicy, prezentując swoje pomysły. Wymienieni wyżej gimnazjaliści dzielnie wspierali swoich młodszych kolegów, aby nie czuli się nieswojo w murach nieznanej szkoły. Warto dodać, że rok temu Agata, Weronika, Amelia i Karolina były zaproszone do ZSK jako uczennice PSP w Szpetalu Górnym, a dziś to one dopingowały młodszych kolegów jako gospodarze szkoły. Uczniowie ze Szpetala zgłębili nowy materiał,chętnie rozwiązywali zadania i byli bardzo aktywni, co zostało zauważone i nagradzone “zachętkami”.
Obserwując uczniów obu szkół można było zauważyć łamanie barier wiekowych, współpracę i dobrą zabawę, a wszystko dzięki MATEMATYCE.

Po zakończonej lekcji wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie nasi młodsi koledzy wraz ze wszystkimi klasami ZSK brali udział w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, a potem w Turnieju Łamigłówek Logicznych klas gimnazjalnych. W zawodach matematycznych brały udział 3-osobowe reprezentacje. Zagadki logiczne przysporzyły wiele nietypowych trudności, ale ich rozwiązanie dawało niespotykaną satysfakcję. Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie klasy Ia, tuż za nimi uplasowała się IIIa, a ostatnie miejsce na podium zajęła klasa IIb. Każdy z uczestników otrzymał również słodkie upominki.

W ten sposób zakończył się dzień, w którym przeplatały się logika, spryt, pamięć, muzyka i języki obce. Ktoś by powiedział “niemożliwe”, a my na to “w naszej szkole wszystko jest możliwe”.

nauczyciele języków obcych oraz nauczyciele matematyki

Skip to content