„Opaska dla Bobaska”

21 czerwca przedszkolaki wzięły udział w akcji „OPASKA DLA BOBASKA” Komendy Miejskiej Policji we Włocławku związaną z bezpieczeństwem najmłodszych  podczas wypoczynku letniego. Głównym celem przedsięwzięcia  jest zminimalizowanie zagrożeń wynikających z zagubienia dziecka podczas pobytu nad wodą czy zakupach w sklepie. Każdy przedszkolak otrzymał od policjanta niebieską opaskę na rękę, gdzie opiekun będzie mógł zapisać numer telefonu kontaktowego. Taka opaska pozwoli osobie, która odnajdzie zagubione dziecko szybko skontaktować się z opiekunem. Dodatkowo dzieci  otrzymały ulotkę dla swoich rodziców, gdzie w prosty sposób informuję jak uniknąć takiego zagrożenia,  a jeżeli już dojdzie do zagubienia dziecka to jak należy się zachować .

Justyna Paczkowska

 

Skip to content