Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

W dniu 22 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, odbyło się uroczyste pożegnanie trzecioklasistów.

W czwartkowe popołudnie do szkolnej auli przybyli uczniowie klas trzecich oraz ich rodzice. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz szkolnego, głos zabrał ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, który podsumował wyniki egzaminu gimnazjalnego w tym roku, oceniając je jako dobre. Ksiądz Dyrektor pogratulował obecnym rodzicom znakomitych wyników ich dzieci i wyraził zadowolenie, że ogromna większość szkolnych prymusów będzie kontynuowała swoją edukację w naszym liceum ogólnokształcącym.

Następnie wspólnie z wicedyrektor gimnazjum- p. Sławomirą Lewandowską oraz wychowawcami klas trzecich: p. Agnieszką Sołtysiak, p. Anną Waśkiewicz, p. Krzysztofem Łodygowskim, p. Agatą Nawrocką oraz p. Anetą Pawłowską, wręczyli Listy Gratulacyjne rodzicom najlepszych absolwentów gimnazjum, którzy również uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami książkowymi.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy II b gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Szabłowskiej zaprezentowali zabawny skecz, uświadamiający, jak groźne mogą być konsekwencje nieznajomości języków obcych. Występ zakończyła sentymentalna piosenka, która była muzycznym tłem prezentacji pokazującej gimnazjalną historię odchodzącego rocznika. Było wesoło i wzruszająco. Dzisiejsza uroczystość była przedsmakiem jutrzejszej radości z otrzymanych znakomitych świadectw i zaświadczeń OKE.

S.L.

Skip to content