Dzień Przedszkolaka.

W środę 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Święto to zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez łódzkie przedszkola, a w 2013 roku Sejm RP ustanowił tę wrześniową datę Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
W naszej placówce dzień ten obchodziliśmy po raz drugi i przygotowaliśmy z tej okazji dla naszych wychowanków wiele atrakcji. Najpierw w każdej grupie odbyły się pogadanki na temat tego święta i tego jak powinien się zachowywać  przedszkolak na medal. Dzieci otrzymały od wychowawców Odznaki Super Przedszkolaka i pamiątkowe dyplomy. Następnie zgromadziliśmy się w świetlicy, gdzie odbyła się wspólna zabawa z kolorową chustą animacyjną i tańce do znanych dziecięcych przebojów. Atrakcją dnia było spotkanie z bohaterem filmu animowanego – Minionkiem, który wszystkich rozbawił i porwał do tańca. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia z naszym bajkowym gościem.

 

                                                                                                             Marta Antczak

 

Skip to content