Jan Długosz i jego czasy

Miło nam poinformować, że tegoroczne obchody Dni Długoszowskich w Kłobucku przyniosły zwycięstwa naszych długoszaków. W XVI Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Jan Długosz i jego czasy” pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aleksandra Lewandowska z klasy IA (opiekunem była p. A. Baranowska), drugie miejsce –  Sara Jabłońska z klasy IB (opiekunem była p. J. Kinasiewicz). Na poziomie szkół gimnazjalnych trzecie miejsce zajął Marcin Gorajek z klasy 2a (opiekunem  – p. A. Rusin), wyróżnienie otrzymał Julian Jędrzejczak z klasy 3a (opiekunem – p. K. Kwiatkowska). Uczniom serdecznie gratulujemy.

Chcemy jeszcze podziękować p. D. Goldewiczowi, który sprawował nadzór nad uczniami w czasie wyprawy do Kłobucka. Po drodze młodzież miała również okazję wizyty na Jasnej Górze, co stało się już tradycją.

Anna Baranowska

Skip to content