“Magia teatru” – uczniowie kl. IIa i IId na spektaklu w Teatrze Impresaryjnym

Uczniowie klas IIa i IId, środę 20 września, udali się pod opieką pań Lidii Wiśniewskiej i Wioletty Piaseckiej do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Spektakl o intrygującym tytule “Magia teatru” był zetknięciem z historią teatru oraz poznaniem najważniejszych pojęć związanych tą dziedziną sztuki. Nie zabrakło fragmentów znanych dzieł Szekspira, Moliera i Fredry ilustrujących poszczególne konwencje teatralne. Realizatorzy tej scenicznej lekcji o teatrze próbowali przekazać ją w sposób przystępny dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy utrwalili oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat teatru, a poprzez obejrzenie kilku scen z klasyki dramatu mieli okazję poznać pracę aktora “na żywo”.

L.W.

Skip to content