Spotkanie z Panią Doktor i Ratownikami Medycznymi w przedszkolu.

17 października  nasze przedszkole  odwiedziła  mama Zuzi z grupy sześciolatków- Pani Doktor Magdalena Kieszkowska oraz Ratownicy Medyczni.

Dzieci uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy prezentowanym przez ratowników, uczyły się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia, poznały numery telefonów  alarmowych  oraz  miały  możliwość pod czujnym okiem specjalistów samodzielnie wykonać opatrunek swoim koleżankom i kolegom.  Dzięki uprzejmości naszych gości, przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie.

Pani Doktor w bardzo ciekawy i prosty  sposób przedstawiła dzieciom role lekarzy i narzędzia, które potrzebuje podczas wykonywania swojej pracy.  Nasz gość przyniósł z sobą wiele ciekawych przyrządów, które zaciekawiły dzieci, jak np. stetoskop, a także strzykawki oraz odzież ochronną. Przedszkolaki  mogły posłuchać  bicia serduszka kolegi przez słuchawki przełamując w ten sposób strach dzieci przed wizytą u lekarza.

To spotkanie  nauczyło  nasze dzieci wielu ważnych i bardzo pożytecznych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią  się do uratowania komuś życia.

Przedszkolaki  podziękowały   mamie Zuzi- pani Magdalenie Kieszkowskiej oraz Panom Ratownikom Medycznym  za  wiele cennych informacji o których z pewnością nie zapomnimy,  wręczając gościom własnoręcznie wykonane laurki.

Paulina Makowska

Skip to content