Jesienne spacery małych miłośników przyrody.

Letnie upały z pewnością mamy już za sobą, a pogoda często płata nam figle. Jesień to przecież taka pora roku, która lubi poprzeplatać, trochę zimy, trochę lata. Mimo tego nasze przedszkolaki jak co dzień, ubrane odpowiednio do pogody za oknem, wędrują wraz z opiekunami na piesze wycieczki.

Takie spacery to świetna forma zabawy, która przede wszystkim pozwala się zahartować. Dodatkowo warto w tym okresie łapać każdy promień słońca co poprawia dzieciom znacząco nastrój, a zajęcia w przedszkolu są od razu efektywniejsze. Dlatego droga mamo i tato, nie zapomnij o szaliku, czapce i wygodnych butach, które najlepiej nie przemakają. Dobrze jest ubierać dziecko na cebulkę, co pozwala bez trudu zdjąć albo założyć dodatkową warstwę ubrania. Jesień jest idealną porą roku na spacery w parku lub w lesie, wspólne zbieranie kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Nasze przedszkolaki jak widać na zdjęciach, są zachwycone, wszystko ich interesuje i cieszy: suchy listek, kasztan, sroka na gałęzi, pływające  kaczki czy wiewiórka, która właśnie skacze po drzewach.

Park im. H. Sienkiewicza sąsiadujący z naszym przedszkolem jest wspaniałą ozdobą naszego miasta i miejscem, gdzie można się dotlenić oraz mile spędzić czas. Staramy się uczulać naszych najmłodszych długoszaków na piękno przyrody i nauczać, że należy żyć z nią w zgodzie.

Agnieszka Janiak

Skip to content