“Bezpieczna siłownia” – szkolenie dla wychowanków internatu

Każda forma aktywności fizycznej wymaga odpowiedniego przygotowania ale korzystając z siłowni należy szczególnie o tym pamiętać. Bardzo ważne jest aby poza właściwym doborem ćwiczeń do swoich możliwości posiadać także wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu siłowego.

Dzięki uprzejmości p. Arkadiusza Różańskiego, nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły, chętni wychowankowie internatu mogli uczestniczyć w cyklu szkoleń „Jak ćwiczyć w siłowni bezpiecznie i zdrowo”.

Pan Arkadiusz Różański w trakcie spotkań szczególnie podkreślał, iż trening w siłowni wymaga rozsądku, bowiem zbyt intensywne ćwiczenia mogą spowodować więcej szkód w organizmie niż pożytku. Nawet najprostsze ćwiczenia wykonywane w niewłaściwy sposób, mogą doprowadzić do kontuzji; natomiast jeśli ćwiczymy zbyt intensywne możemy doprowadzić do przeciążenia organizmu.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu ćwiczeniami w siłowni, p. Arkadiusz Różański zadeklarował dalszą pomoc wychowankom internatu w przygotowaniu się do prawidłowego uprawiania tej formy aktywności fizycznej. Dziękujemy bardzo, bowiem takie podejście do sprawy pozwoli wychowankom efektywnie ćwiczyć, nie narażając się na zbędne ryzyko kontuzji a jednocześnie w bezpieczny i zdrowy sposób poprawić wygląd swojego ciała.

D. Goldewicz

Skip to content