Spotkanie z Panią Leśnik- pracownikiem Nadleśnictwa Włocławek.

24 listopada przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”  uczestniczyły w spotkaniu z  Panią  Magdaleną Kokosza-pracownikiem Nadleśnictwa we Włocławku.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie dzieci do dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.

Pani  Magdalena przepięknie opowiadała o  różnych gatunkach ptaków, jak im pomóc, aby mogły przetrwać zimę oraz przypomniała co jest ulubionym przysmakiem sójki, gila, sikorki, wróbla czy jemiołuszki. Pani leśnik poprosiła dzieci, aby przez całą zimę regularnie wrzucały ziarenka do karmika, zawieszały na gałązce słoninkę i pamiętały, aby pokarm zawsze był świeży.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

To była wspaniała lekcja przyrody…

Dziękujemy !

Paulina Makowska

 

 

Skip to content