Moc atrakcji podczas wycieczki do Torunia!

W niedzielę, 26 listopada 2017 r,  grupa kilkunastu uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z pomysłodawcą i opiekunem – panem Konradem Trokowskim udała się do Torunia. Celem wycieczki była zabawa na trampolinach w Jump Arenie i rozgrywka w laserowy paintball w Bunkier51 Toruń. Obie atrakcje bardzo się uczniom podobały, dlatego już całkiem niedługo odbędzie się druga taka wycieczka z kolejną grupą dzieci i młodzieży chętną poskakać na trampolinach i pobawić się w laserowy paintball.

Plan dnia był bardzo napięty, dlatego uczniowie musieli pojawić się na dworcu kolejowym już o godz. 7:30. Po wycieczce nikt jednak nie żałował, że w niedzielę trzeba było tak szybko wstać. Do Torunia udaliśmy się tradycyjnie pociągiem, a następnie autobusem miejskim dostaliśmy się na obrzeża miasta, gdzie zlokalizowana jest Jump Arena. Po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez doświadczonych instruktorów rozpoczęła się zabawa. Młodzież wykonywała przeróżne ewolucje i ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem licznych trampolin o różnej charakterystyce, basenu z piankami, materacy, skoczni, koszy itd. Godzina minęła bardzo szybko, ale czekały kolejne punkty planu.

O godz. 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w parafii pw. Ducha Św. na toruńskiej Starówce. Po Eucharystii mieliśmy czas tylko na krótki spacer ulicą Szeroką i autobusem udaliśmy się do Bunkra51. Po krótkim szkoleniu zostaliśmy podzieleni na cztery drużyny i rozegraliśmy łącznie cztery mecze. Zdecydowanie najlepszym graczem, zgodnie z przewidywaniami, okazał się Patryk Daroszewski, który już jakiś czas bawi się w airsoft i asg. Drużynowo zabawę wygrał jednak zespół dowodzony przez opiekuna wycieczki.

Następnie autobusem miejskim pojechaliśmy na drugi koniec Torunia do Centrum Handlowego Toruń Plaza, gdzie na życzenie żeńskiej części wycieczki spędziliśmy aż dwie godziny!

Po krótkim spacerze Starówką i wizycie przy fontannie Cosmopolis pojechaliśmy na Dworzec Główny i pociągiem wróciliśmy do Włocławka.

Ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów, kolejna taka wycieczka odbędzie się już w najbliższym czasie.

Konrad Trokowski

Skip to content