Wycieczka przedszkolaków do Torunia.

1 grudnia przedszkolaki  z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”  pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Muzeum Żywego Piernika w Toruniu.

„Żywe Muzeum Piernika”, które odwiedziły Motylki, Biedronki i Sówki  to doskonałe miejsce służące poznawaniu świata, uczeniu się dzieci przez działanie, doświadczanie i przeżywanie.

Przedszkolaki były aktywnymi uczestnikami procesu wypiekania pierników. Poznawały i dodawały składniki, mogły je dotknąć, samodzielnie ugniatały ciasto oraz przygotowywały pierniki w formach. Miały przy tym mnóstwo radości i ręce pełne zabawy.

Zorganizowanej przez pracowników muzeum aktywności dzieci towarzyszyły ich opowieści, przybliżające tradycję wypiekania pierników w Toruniu, a wszystko to opatrzone było dobrym nastrojem i humorem. Dzieci z wielkim  zainteresowaniem  oglądały również  stare maszyny z dawnych fabryk.

Przedszkolaki wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i uśmiechnięte, tym bardziej że na pamiątkę zabrały samodzielnie wykonane i wypieczone już pierniki.

Paulina Makowska

Skip to content