Długosz dla ubogich dzieci

Modlitwa i dzieła miłosierdzia. Taką ideę świętości realizował święty brat Albert Chmielowski, patronujący w 2017 roku. Długoszacy w tę ideę świetnie się wpisali.

Nie trzeba być bogatym, aby pomóc ubogiemu. Wystarczy chcieć. Akcja Długosz dla ubogich dzieci zainicjowana na lekcjach religii nie potrzebowała dużego rozgłosu, by wszystkie przewidziane dzieci (a było ich ponad 30) zostały obdarowane prezentem od Mikołaja. Dużym plusem było wcześniejsze uzgodnienie z siostrami Albertynkami pracującymi w Caritasie przy ulicy Karnkowskiego, czego potrzebują dzieci i jaki jest ich przedział wiekowy. Wcześniej ofiarodawca otrzymywał aniołka z imieniem i wiekiem dziecka.

Cała akcja – zainicjowana przez ks. Jacka Butę i ks. Marcina Lewandowskiego miała na celu udzielenie choć w drobnej formie pomocy tym najmniejszym dzieciom w biednych rodzinach. Długoszakom dużo radości sprawiło pakowanie prezentów, czy też – jak miało to miejsce w kilku wypadkach – pisanie listu do ofiarodawcy. Młodzież z naszej szkoły począwszy już od siódmoklasistów, a skończywszy na maturzystach, okazała się być prawdziwie wielkoduszna.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a nagrodą ziemską niech będzie radość dzieci, które otrzymały dar serca.

ks. Marcin Lewandowski

Skip to content