Etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego po raz pierwszy w Długoszu

W sobotę, 9 grudnia, w gmachu naszej szkoły przy ul. Łęgskiej 26 po raz pierwszy w historii odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego, organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zawodach udział wzięło dwudziestu licealistów: uczniów ZSK im. ks. Jana Długosza, III LO im. Marii Konopnickiej i ZS nr 4 z Włocławka.

Naszą szkołę reprezentowało dwunastu licealistów, zarówno z klasy pierwszej (Aleksandra Lewandowska, Agata Balcerowska, Julita Orankiewicz, Alicja Orłowska, Krzysztof Naraziński, Adam Piętowski, Patryk Ziółkowski), jak również drugiej (Paulina Jakubczyk, Rafał Brzeziński) i trzeciej (Sylwia Dryjańska, Joanna Jabłońska, Magdalena Baryza). Ich opiekunami są pani Małgorzata Jaskólska (jedna uczennica) i pan Konrad Trokowski (jedenaścioro uczniów).

Koordynator etapu rejonowego tego konkursu na Włocławek – pan Konrad Trokowski – serdecznie dziękuje pięciu uczniom gimnazjum (Patrykowi Daroszewskiemu, Michałowi Śmigielskiemu, Rafałowi Wierszyło, Szymonowi Jóźwiakowi, Wiktorowi Stachowskiemu), którzy z wielką ochotą i zaangażowaniem w dzień wolny od zajęć dydaktycznych pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów w ZSK Długosz.

Konrad Trokowski

Skip to content