Kolędowanie u Księdza Biskupa

„Święta Bożego Narodzenia to czas, aby radować się nowiną rozgłaszaną przez aniołów, a zapisaną na początku Ewangelii św. Jana Apostoła: ,, Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas” (J 1,14). To czas, abyśmy umocnieni na duchu i ciele, nawzajem obdarowywali się dobrem, jakie przynosi nam Nowonarodzony, a światło promieniujące z Betlejem oświecało nasze serca i otwierało je na spotkanie z człowiekiem.

Ekscelencjo, Wielce Szanowny Księże Biskupie!

Na radosne Święta Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza składa naszemu kochanemu Pasterzowi życzenia obfitości Bożej łaski, zdrowia i mocy ducha na każdy dzień. Niech Boża Dziecina obdarza Cię swoim pokojem i daje wiele siły w dzielnej obronie wartości chrześcijańskich. Niech błogosławi we wszystkich działaniach związanych z przewodzeniem Kościołowi włocławskiemu.

Życzymy, by zbliżający się Nowy Rok przyniósł jak najwięcej dobrych wydarzeń w pasterskiej posłudze Księdza Biskupa, w naszej Diecezji, naszej Ojczyźnie i całym świecie.”

Takie życzenia w imieniu wspólnoty Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku wygłosił  w poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku w Domu Biskupim, Jakub Waśkiewicz, uczeń klasy II A liceum- przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, zebraliśmy się w gościnnym domu Pasterza naszej diecezji, by wraz z innymi społecznościami szkół katolickich przekazać JE księdzu biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi z serca płynące świąteczne życzenia.

Szkołę „Długosza” reprezentowali przedstawiciele liceum, gimnazjum oraz szkoły podstawowej i przedszkola wraz z nauczycielami, wicedyrektorami pod przewodnictwem dyrektora ks. dr. Jacka Kędzierskiego. Do życzeń dołączyliśmy kolędę pt. Cicha noc w pięknym wykonaniu Ewy Budzińskiej z klasy III B LO oraz mix piosenek świątecznych, które brawurowo zaśpiewali,  a nawet zainscenizowali  Emilia Łukaszczyk z klasy II C LO i Marta Bielawska z klasy III a gimnazjum wraz z Konradem Weberem – uczniem klasy III a LO, który śpiewał i akompaniował dziewczętom na pianinie. Na flecie grała Karolina Ostrowska z klasy III A liceum. Słowa podziękowania Księdza Biskupa pozwoliły uwierzyć, że wszystkie występy zgromadzonych uczniów przypadły do gustu Opiekunowi naszych szkół, a słodki poczęstunek umilił jeszcze bardziej przedświąteczną wizytę. Na koniec JE Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił wszystkim Bożego Błogosławieństwa.

S.L.

Skip to content