Klasa I A liceum odwiedziła włocławskich seniorów

4 stycznia 2018 roku cała nasza klasa IA liceum wraz z wychowawcą, p. Agnieszką Sołtysiak, wybrała się w odwiedziny do Domu Pomocy Społecznej we Włocławku. Była to realizacja naszego pomysłu na akcję charytatywną z okazji Roku Świętego Brata Alberta. Uznaliśmy, że święta Bożego Narodzenia to czas, który powinniśmy spędzać w gronie bliskich osób, w miłej, ciepłej atmosferze. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, by żyć w rodzinach. Osoby starsze mieszkające w DPS w tym czasie są bardzo samotne, dlatego naszym celem było wywołanie uśmiechu na ich twarzach.

Przez bardzo długi czas przygotowywaliśmy montaż słowno-muzyczny, który chcieliśmy zaprezentować w ich wspólnym domu. Bardzo dziękujemy Pani Irenie Jarząbkowskiej, która udzieliła nam cennych wskazówek, kiedy ćwiczyliśmy swe kwestie.

Nasz występ okazał się bardzo udany i przyniósł nie tylko uśmiech  na twarzach seniorów, lecz także łzy wzruszenia u niektórych osób. Dotyczył on rzecz jasna tematu Bożego Narodzenia. Zaangażowała się w to cała nasza klasa. Jedni czytali, inni śpiewali, a jeszcze inni dbali o wystrój i o upamiętnienie tej chwili. Tamtejsza społeczność bardzo nam dziękowała za odwiedziny, wcześniej przekazane kartki, za pamięć oraz zapraszała nas ponownie. Wspomniane upominki, czyli kartki świąteczne, były przygotowane przez naszych młodszych kolegów i koleżanki ze szkoły podstawowej pod opieką Pani  B. Sobierajskiej i Pana Krzysztofa Krychowiaka.

Występ tam to naprawdę niesamowite doświadczenie. Myślę, że każdemu z nas zadrżało serce,  kiedy ci ludzie byli szczęśliwi dzięki nam. Wraz z klasą planujemy kolejne wyjście do DPS-u. Zachęcamy wszystkich do udziału w takich przedsięwzięciach. Nawet nie jesteśmy świadomi, ile szczęścia drugiemu człowiekowi daje sama nasza obecność.

uczennica klasy IA LO
Joanna Kowalewska

Skip to content