II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 12.01.2018r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” po raz drugi odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. Reprezentanci włocławskich przedszkoli i nie tylko, zaprezentowali tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Głównym celem tej uroczystości było propagowanie kultury muzycznej, pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz kształtowanie właściwych postaw podczas prezentacji wokalnej.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe, jako pierwsze wystąpiły dzieci w wieku 3-4 lata, później miały okazję zaprezentować się przedszkolaki w wieku 5 lat i na końcu dzieci 6-letnie. Niektóre dzieci były przebrane w świąteczne, kolorowe stroje nawiązujące do klimatu konkursu. Uczestnicy zaskakiwali walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią do prezentowanych utworów. Występ małych artystów bardzo spodobał się wszystkim obecnym, którzy z przyjemnością i w skupieniu słuchali pięknych głosów dzieci. Kolędy i pastorałki przygotowane przez małych śpiewających były dokładnie przygotowane, dzieci wykonały je z poczuciem rytmu i muzyki.

Wykonawców oceniało jury w składzie:

 • Ks. prał. Sławomir Deręgowski – proboszcz parafii Świętego Stanisława we Włocławku.
 • Ks. Michał Styczyński – wikariusz w parafii św. Józefa we Włocławku.
 • Pani Lidia Wąsikowska- założycielka i wokalistka zespołu muzyki religijnej „Emmanuel” z Topólki.

Bardzo serdecznie dziękujemy zacnemu jury, które okazało tyle serca i zaangażowania w nasz konkurs.

Wyniki konkursu:

Kategoria I (3-4 latki)

 1. Miejsce –  Antonina Jagodzińska – Przedszkole Publiczne Nr 29 we Włocławku
 2. Miejsce –  Julia Michalak – Przedszkole Niepubliczne „Mały Miś” w Szpetalu Górnym
 3. Miejsce –  Anna Łukaszewicz – Przedszkole Niepubliczne w Choceniu

Kategoria II (5-latki)

 1. Miejsce –  Martyna Rycicka – Przedszkole Niepubliczne „Mały Miś” w Szpetalu Górnym
 2. Miejsce –  Patryk Pakulski – Oddział Przedszkolny „Promyczek” przy Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli
 3. Miejsce – Róża Średnicka – Przedszkole Publiczne nr 26 „Kujawska Przystań” we Włocławku

Kategoria III (6-latki)

 1. Miejsce –  Andrzej Kwiatkowski – Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku
 2. Miejsce – Marcelina Dębska – Przedszkole Publiczne nr 12 we Włocławku
 3. Miejsce –  Zofia Staszak – Odział Przedszkolny „Promyczek” przy Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli

Wielu wzruszeń dostarczył występ wspaniałej uczestniczki, która do swojego śpiewu dołożyła przekaz w języku migowym – Wiktorii Kaczmarek, uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Bądkowa, przygotowaną przez p. Esterę Żywica.

Miła atmosfera i wysoki poziom prezentacji są argumentem, aby konkurs ten wpisał się na stałe w bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”.

Dziękujemy wszystkim małym wykonawcom, opiekunom i gościom za udział.

Zapraszamy za rok!

Agnieszka Janiak
Paulina Makowska

Skip to content