Michał Guza wybrany do Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek

Uczeń klasy IIC naszego liceum – Michał Guza został wybrany do ósmej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek, która liczy łącznie 25 członków. Pierwsze posiedzenie MRM odbędzie się już w styczniu. Michał od dawna interesuje się polityką, dlatego jego start w wyborach nie był niespodzianką i zakończył się jego sukcesem.

Do wyborów zgłosiło się 28 kandydatów, którzy walczyli o 25 miejsc w Młodzieżowej Radzie Miasta Włocławek. Czynne prawo wyborcze posiadali uczniowie wszystkich klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Natomiast bierne prawo wyborcze kandydat nabywał po spełnieniu kilku warunków: zebranie piętnastu podpisów na liście poparcia, zdobycie zgody dyrektora szkoły, podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody rodziców na kandydowanie i uczestnictwo w pracach MRM. Ze wszystkimi tymi warunkami Michał poradził sobie bez problemów, a w wyborach uzyskał wystarczające poparcie, aby wejść w skład Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników Michał odpowiedział na kilka pytań zadanych przez wychowawcę klasy – pana Konrada Trokowskiego, który aktywnie włączył się w jego kampanię wyborczą.

– Dlaczego zdecydowałeś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta?

– Zdecydowałem się kandydować, ponieważ jest to zawsze nowe doświadczenie życiowe i jakaś szansa na zmianę mojego miasta. Mam nadzieję nauczyć się też pracy w grupie.

– Jak wyobrażasz sobie swoją pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta? Czym chciałbyś się zająć?

– Przede wszystkim, chciałbym, żeby to polityka miasta chwilowo zajęła się zmianami dla nas – młodych. Mam na myśli akcje społeczne mające na celu zrozumienie i akceptację niepełnosprawnych. Będę także działał w sprawach związanych z ochroną środowiska. O ile mi wiadomo, to my – wybrańcy VIII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem wspólnej płaszczyzny porozumienia. Liczę na owocną współpracę.

– Czy wiążesz swoją przyszłość z polityką?

– Nie jestem jeszcze w pełni świadomy tego, co chcę robić w życiu, co nie wyklucza mojej sympatii do polityki. Czas pokaże. Korzystając z okazji, bardzo dziękuję wszystkim Uczniom, którzy oddali na mnie swój głos 18 grudnia!

Skip to content