Bal karnawałowy w przedszkolu

,, Dziś w przedszkolu śmiech i tańce

z wodzirejem mamy bal.

Przyszli różni przebierańcy

do przystrojonych pięknie sal.

Wszyscy razem już tańcują,

paź z królową , z kotem mysz.

W rytm muzyki podskakują,

pszczółka Kasia , rycerz Krzyś.

Żal nam będzie iść do domu,

gdy zabawa skończy się.

Wszystkim opowiemy wokół-

że to był wspaniały dzień…”

 

Dnia 6 lutego 2018 roku w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbył się długo oczekiwany przez dzieci bal karnawałowy.

Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci z wszystkich grup zgromadziły się w świetlicy przedszkolnej, która na czas balu zmieniła się w zimową krainę. Sala wypełniła się dziećmi w przepięknych kolorowych strojach. Przedszkolaki przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana…  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich  postaci. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Po uroczystym otwarciu balu, wszystkie dzieci zaprezentowały swoje stroje, następnie by uwiecznić ten wyjątkowy dzień wykonaliśmy zdjęcie grupowe. Dzieci miały także okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję karnawałowej fotobudce.

Tego dnia przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Największe wrażenie zrobił na naszych przedszkolakach pokaz sztucznych ogni. Dzieci chętnie tańczyły i bawiły się w rytm znanych dziecięcych piosenek. Nie zabrakło też konkursów podczas których do zdobycia były „cenne” nagrody.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Ewelina Rutkowska

Agnieszka Janiak

Skip to content