Z modą przez wieki

We wtorek 6 lutego 2018 roku klasa IA liceum, w ramach lekcji wiedzy o kulturze, zorganizowała pokaz prezentujący kanony mody na przestrzeni wieków. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do wykonania powierzonego im zadania. Efekt ich starań okazał się zniewalający. Tego dnia w sali P4 mogliśmy ujrzeć mieszkańców starożytnej Grecji w togach, średniowiecznego rycerza czy brata zakonu franciszkańskiego. Uwagę przykuwały wytworne peruki z czasów oświecenia, a kunsztowne stroje barokowych dam zapierały dech w piersiach. Pokaz przebiegał bez najmniejszych problemów, a wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Na pewno każdy z nas na długo zapamięta tę nietypową lekcję kultury. Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Aleksandra Lewandowska
uczennica kl. IA

Skip to content