Walentynki w przedszkolu

14 lutego wspominamy Św. Walentego, patrona zakochanych. Właśnie tego dnia w sposób szczególny obdarowujemy swoich bliskich drobnymi upominkami, miłymi słowami czy tak po prostu, zwyczajnie dziękujemy za ich obecność.

Ten dzień często kojarzy się z sercem oraz z kolorem czerwonym. W związku z tym także w naszym przedszkolu zagościły takie symbole walentynek. Dzieci były ubrane w barwach czerwonych, co bardziej podkreśliło charakter tego święta.

Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajem obchodzenia walentynek poprzez pogadankę na temat historii tego święta.  Walentynki w przedszkolu miały na celu uwrażliwić dzieci na istotę uczuć w codziennym życiu, takich jak: miłość, przyjaźń, szczęście. Następnie wszyscy wykonali kartki walentynkowe dla swoich kolegów, koleżanek, rodziców czy rodzeństwa. Na koniec każde dziecko otrzymało czerwony balonik jako wyraz sympatii ze strony wszystkich wychowawców.

 

Anna Szczerbiak

 

Skip to content