Walentynki w przedszkolu

14 lutego wspominamy Św. Walentego, patrona zakochanych. Właśnie tego dnia w sposób szczególny obdarowujemy swoich bliskich drobnymi upominkami, miłymi słowami czy tak po prostu, zwyczajnie dziękujemy za ich obecność.

Ten dzień często kojarzy się z sercem oraz z kolorem czerwonym. W związku z tym także w naszym przedszkolu zagościły takie symbole walentynek. Dzieci były ubrane w barwach czerwonych, co bardziej podkreśliło charakter tego święta.

Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajem obchodzenia walentynek poprzez pogadankę na temat historii tego święta.  Walentynki w przedszkolu miały na celu uwrażliwić dzieci na istotę uczuć w codziennym życiu, takich jak: miłość, przyjaźń, szczęście. Następnie wszyscy wykonali kartki walentynkowe dla swoich kolegów, koleżanek, rodziców czy rodzeństwa. Na koniec każde dziecko otrzymało czerwony balonik jako wyraz sympatii ze strony wszystkich wychowawców.

 

Anna Szczerbiak