Podsumowanie akcji „Opatrunek na ratunek”

Kolejną akcją podjętą w bieżącym roku szkolnym przez Szkolne Koło Wolontariatu było przedsięwzięcie ,,Opatrunek na ratunek”, które obejmowało zbiórkę środków opatrunkowych takich jak: plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki, bandaże elastyczne, itp. Organizatorem akcji była Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Zebrane środki opatrunkowe trafiają w najodleglejsze miejsca na świecie: do Czadu, Indii, Kamerunu, Tanzanii, Zambii, a nawet na Papuę, Nową Gwineę, a więc do kraju, gdzie bandaże i plastry nie są produkowane, a całą pomoc medyczną trzeba sprowadzać z zagranicy.

Wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję ,,Opatrunek na ratunek” składamy serdeczne podziękowania.

Paulina Iwańska, Sandra Iwańska, Jakub Zemlak

Skip to content