Licealiści z wizytą na strzelnicy sportowej

W dniu 6 marca uczniowie klasy IC liceum uczestniczyli w zajęciach ze strzelectwa sportowego, które odbyły się na strzelnicy międzyszkolnej. Nasi licealiści w praktyce mogli sprawdzić zdobytą na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa wiedzę teoretyczną z zakresu budowy i przeznaczenia karabinka sportowego kbks. Zajęcia strzeleckie przebiegły w sympatycznej atmosferze, ale przede wszystkim zgodnie z zasadami bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią sportową na strzelnicy. Założony przez nauczyciela cel został osiągnięty. Uzyskane wyniki napawają optymizmem i dają szansę na wyłonienie spośród uczniów przyszłych strzelców, ale przede wszystkim rozbudziły nową pasję, którą będą mogli realizować na zajęciach koła strzeleckiego. Należy wspomnieć, że strzelali po raz pierwszy w życiu , co dało im dużą radość i nowe doświadczenie, a nauczycielowi satysfakcję z podjętego trudu.

Krzysztof Łodygowski

Skip to content