Drzwi Otwarte w przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem”

Obecnie w przedszkolach i szkołach organizuje się tzw. „drzwi otwarte”. W tym ważnym czasie nie mogło zabraknąć również oferty edukacyjnej Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”. Dnia 13 marca przygotowaliśmy dla rodziców i ich dzieci liczne atrakcje oraz informacje dotyczące roku szkolnego 2018/2019. Ksiądz Dyrektor przedstawił warunki rekrutacji oraz ofertę edukacyjną naszego przedszkola. W swoim przemówieniu podkreślił, iż ważne dla nas jest wychowanie w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz rozwój duchowy od najmłodszych lat. Ponadto chcemy zapewnić wszystkim dzieciom dobry start w szkole podstawowej, dlatego solidnie przygotowujemy je do nauki na kolejnym etapie edukacji.

Następnie rodzice mogli zobaczyć sale, w których na co dzień bawią się i uczą przedszkolaki. Czekało tam na gości wiele atrakcji, były też m. in. kąciki zainteresowań. Przybyłe dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki, budować niesamowite konstrukcje z klocków lego, co bardzo zaciekawiło maluchy. Wielką frajdą dla uczestników”Drzwi Otwartych” była zumba z repertuarem dziecięcym i chrześcijańskim. Dzieci, które lubią zabawę przy muzyce, świetnie odnalazły się na zajęciach tanecznych. Kolejnym ciekawym dla dzieci elementem były zabawy teatralne. Możliwość wykonania własnych kukiełek i  gry aktorskiej w przedszkolnym teatrzyku sprawiły gościom wiele radości i zmotywowało do integracji oraz wspaniałej zabawy. Na zajęciach plastycznych dzieci samodzielnie wykonywały prace, które zabrały ze sobą do domu. Uświadomiono rodzicom, że rozwój manualny w życiu dziecka jest bardzo istotny, zwłaszcza w późniejszej nauce pisania, przy pracach technicznych czy plastycznych. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się „Interaktywny Dywan” w przedszkolnej świetlicy. Zaprezentowany został szeroki wachlarz gier dla dzieci o adekwatnym do wieku stopniu trudności. Maluszki mogły wykazać się swoimi sprawnościami ruchowymi, zwinnością, natomiast starszaki z chęcią angażowały się w gry edukacyjne. Całość spotkania uświetniły robione z balonów zwierzątka oraz malowanie twarzy dzieciom według ich własnych upodobań.

Na koniec przyszłe przedszkolaki pod opieką swoich rodziców, pomimo pochmurnej pogody, z wielką radością i zainteresowaniem bawiły się na Podwórku Talentów Nivea oraz placu zabaw.

Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” należy do Zespołu Szkół Katolickich, wobec tego staramy się solidnie przygotowywać dzieci do nauki w szkole podstawowej, a także wychowywać zgodnie z  wartościami chrześcijańskimi. Zapewniamy dzieciom miłą  i bardzo dobrą opiekę.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA!

                                                                                                                     Anna Szczerbiak

Skip to content