XIV DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Dnia 15 marca br. o godzinie 9.00 przedstawiciele naszej szkoły (klasa IIa, IIb, delegacja z klasy IIc i IIIB) udali się do katedry na Mszę Świętą z racji obchodów XIV Dnia Świętości Życia. Opiekowały się nami siostra Maria Kowalik i p. Lidia Wiśniewska.

Po drodze poszliśmy na ulicę Wojska Polskiego, gdzie w domu generalnym Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi znajduje się “Okno Życia”. Pozwolono nam wejść do budynku i zobaczyć je od wewnątrz. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób siostry dowiadują się, że w oknie przebywa dziecko oraz o całej procedurze postępowania w takiej sytuacji. Następnie udaliśmy się do katedry.

Przed Mszą Świętą wysłuchaliśmy świadectwa pani Andżeliki Uzarczyk oraz jej córki Tosi. Opowiadały nam o adopcji dziecka poczętego. Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa oraz koncelebrujących kapłanów, chętne osoby mogły podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego a zagrożonego zabiciem jeszcze przed narodzeniem. Polega ona na dziewięciomiesięcznej krótkiej modlitwie i codziennym dziesiątku różańca za znane tylko Bogu poczęte dziecko i jego rodziców.

Po skończonej Eucharystii udaliśmy się do auli Seminarium Duchownego na galę rozdania nagród w konkursach zorganizowanych przez KPCEN z okazji XIV Dnia Świętości Życia. Spośród naszych uczniów wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymali: Nikola Bogusławska z kl. IIc gimnazjum oraz Adam Piętowski z klasy IC liceum.

Jako zwieńczenie uroczystości obejrzeliśmy wspaniały występ długoszaków – była to adaptacja dramatu “Brat naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii p. Agnieszki Lasoty-Staszak i p. Marka Dybowskiego, nauczyciela muzyki z Zespołu Szkół w Zbrachlinie, który wraz ze swoimi uczniami przygotował oprawę muzyczną. Po skończonym występie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Marcin Gorajek kl. IIa

Skip to content