Klaudia Kazimierska znów na podium!

W ostatnim czasie dotarła do nas bardzo miła informacja dotycząca Klaudii Kazimierskiej, uczennicy klasy IA liceum. Z wielką przyjemnością dzielimy się wiadomością o kolejnym sukcesie sportowym długoszanki.

17 marca 2018r. w Żaganiu odbywały się 90. Mistrzostwa Polski Seniorów U20 i U18 w biegach przełajowych. Klaudia broniła tam złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Jeleniej Górze. Wystartowała w biegu na 3km w kategorii wiekowej do 18 lat. Trasa przebiegała w parku pałacowym oraz w dawnej fosie Pałacu Książęcego w Żaganiu. Warunki nie rozpieszczały, gdyż dzień przed zawodami spadł śnieg, który padał także w trakcie mistrzostw. Bieg w całości szedł po myśli naszej mistrzyni: mniej więcej po 1km wyszła na prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Wiedziała, że jest w dobrej dyspozycji, więc nie bała się zaryzykować i poprowadzić biegu. To zaowocowało świetnym wynikiem i złotym medalem.

Wyniki pierwszej trójki:

Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) – 10:23
Natalia Bielak (KS SMS Szklarska Poręba) – 10:33
Zuzanna Latańska (MLKS Nadwiślanin Chełmno) – 10:40

Klaudia, opowiadając o zawodach, dodała: „Szkoła bardzo mnie wspiera w moich poczynaniach sportowych. Nauczyciele są bardzo wyrozumiali. Często wyjeżdżam na zgrupowania w trakcie roku szkolnego, co nieraz utrudnia mi naukę, ale staram się jak mogę, a przy wsparciu kolegów i koleżanek z klasy, nauczycieli i Pani Wychowawczyni udaje mi się wszystko pogodzić i połączyć w spójną całość”.

Serdecznie gratulujemy naszej znakomitej biegaczce i życzymy dalszych sukcesów.

A.Sz.

Skip to content