Julia Perlikowska laureatką I nagrody w ogólnopolskim konkursie na esej

Niezmiernie miło mi poinformować o kolejnym sukcesie uczennicy klasy IIIA LO – Julii Perlikowskiej. Została ona laureatką I miejsca w ogólnopolskim konkursie na esej: „Czy Stanisław Lem przewidział nasz świat?”.

W uzasadnieniu werdyktu jury znalazła się wysoka ocena pracy Julii. Dostrzeżono w niej „interesujące odniesienia do takich powieści jak „Powrót z gwiazd”, „Pokój na ziemi” i „Golem XIV”. Podkreślono „nieoczywistość krytycznych konstatacji i umiejętność budowania przekonującej argumentacji”.

Udział Julii w tym konkursie potwierdza jej zainteresowanie literaturą i szeroko rozumianą kulturą, a ponadto wysoki poziom umiejętności interpretacyjnych. Wierzę, że nie jest to ostatni sukces naszej maturzystki. Z całego serca Julce gratuluję.

A. Szumińska

Skip to content