Międzynarodowy Dzień Ziemi u przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują duże zainteresowanie otoczeniem, w którym żyją, dlatego istotne jest rozszerzanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz nauka życia w zgodzie z przyrodą.

Dnia 20 kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi. Tego dnia wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na zielono, na znak szacunku dla naszej planety oraz wykazania chęci dbania o nią. Zgromadzone na sali dzieci poznały sposoby troszczenia się o naszą Ziemię. Na początku poprzez eksperyment, wykonany przez dwójkę chłopców, dowiedziały się w jaki sposób można zaoszczędzić wodę. Następnie, po wyjaśnieniu znaczenia słowa „segregacja”, najmłodsi rozdzielili odpady do odpowiednich koszy oraz uświadomili sobie, jak ważne dla środowiska jest zachowywanie czystości w przyrodzie. Na takim ekologicznym spotkaniu nie mogło zabraknąć również quizu przyrodniczego zawierającego pytania dotyczące ekologii.

Bardzo miłym akcentem Dnia Ziemi było piękne zaśpiewanie piosenek ekologicznych przez dwójkę chłopców z grupy „Motylki”.

Kolejny element uroczystości to sadzenie kwiatków przez dzieci. Przedszkolaki wspólnie omówiły co jest potrzebne do sadzenia kwiatków oraz jakie korzyści posiadamy z życia roślin. Następnie przedstawiciele każdej grupy zasadzili swoje kwiatki w doniczkach, po czym zanieśli je do swojej sali przedszkolnej.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było sprzątanie okolicy przedszkola przez wszystkie grupy przedszkolne, co pomogło im zrozumieć istotę dbałości o środowisko, w którym żyją.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content