2 C LO w Akwarium Gdyńskim

W kwietniowy poniedziałek (23.04) z wielką przyjemnością zabraliśmy młodzież klasy 2 C LO do Akwarium Gdyńskiego – niezwykłego miejsca w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Uczestniczyliśmy również w prezentacji multimedialnej dotyczącej niebezpiecznych zwierząt morskich, nauczyliśmy się oznaczać krewetki oraz niektóre ryby morskie podczas zajęć w laboratorium biologicznym. Zwiedziliśmy również podziemia budynku, w którym znajduje się zbiornik z rekinami
i mieliśmy możliwość obejrzenia zębów, skóry oraz jaj rekina w preparatach mikroskopowych. Zwiedziliśmy również ekspozycje, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, mogliśmy obejrzeć m.in. rekiny marmurkowe, węgorze elektryczne, aksolotle, mureny, pielęgnice, płaszczki, błazenki i wiele inne niespotykanych gatunków. Wspólny wyjazd zakończył się obiadem, a droga powrotna minęła szybko i w bardzo wesołej atmosferze.

Marta Pankiewicz, ks. Marcin Lewandowski

Skip to content