Udane Drzwi Otwarte dla LO

W czwartek, 26 kwietnia w godz. 14:30-17:00, w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla obecnych uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców. Nauczyciele i uczniowie przygotowali dla nich liczne atrakcje zlokalizowane w całym budynku przy ul. Łęgskiej 26.

Przy wejściu czekali nasi uczniowie ze specjalnie przygotowanym stoiskiem z „Rocznikami” i materiałami promocyjnymi szkoły oraz wydrukowanymi podaniami o przyjęcie do Długosza. Gotowi byli również nasi gimnazjaliści chętni do oprowadzenia gości po budynku.

Parter opanowały pracownie przyrodnicze i językowe. Nasi goście mieli możliwość obejrzenia, a nawet samodzielnego wykonania doświadczeń chemicznych oraz przyjrzeli się eksperymentom biologicznym z wykorzystaniem mikroskopów. Tuż po wejściu do szkoły uczniowie i rodzice trafiali na pracownie językowe: francuskiego, hiszpańskiego, angielskiego i niemieckiego. W dolnej, większej sali gimnastycznej rozegrano mecz koszykówki między uczniami gimnazjum i liceum. Rozdawano również ulotki o Uczniowskim Klubie Sportowym „Długosz”. W bibliotece pokazano natomiast prezentację książek.

Na pierwszym piętrze nasi goście mogli spędzić czas w pracowni języka polskiego, biorąc udział w grach dydaktycznych, konkursie wiedzy i pokazie mody „Z modą przez wieki”. Historycy natomiast przygotowali i przedstawili wystawę o PRL-u i „Nurt socrealizmu w plakacie”. W pracowni informatycznej przygotowano zajęcia z programowania w Java dla urządzeń mobilnych, systemów wirtualnych z pythonem w tle oraz prezentację możliwości drukarki 3D. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się także z informacjami na temat strzelectwa sportowego i pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa i obronności. Na korytarzu odbywały się natomiast warsztaty modelarskie.

Na drugim piętrze Samorząd Uczniowski przygotował prezentację na temat organizowanych w szkole akcji. Postawiono również stolik informacyjny internatu, gdzie wychowawcy i wychowankowie odpowiadali na pytania naszych gości. W internacie przygotowano do eksploracji dwa pokoje mieszkalne i aneks kuchenny.

Nie zabrakło punktu rekrutacyjnego, w którym przekazywano uczniom i ich rodzicom wiedzę na temat naboru elektronicznego. Matematycy przeprowadzili konkursy polegające na rozwiązywaniu zadań i łamigłówek, a w pracowni fizycznej nasi uczniowie prezentowali swoje prace. W sali geograficznej natomiast wyświetlano zdjęcia z wycieczek i pokazywano prezentacje multimedialne geograficzne.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

Konrad Trokowski
Skip to content