Uczniowie SP, GIM i LO na kolejnym meczu żużlowym w Toruniu

W niedzielę, 29 kwietnia, grupa jedenastu uczniów naszej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum pojechała do Torunia, by emocjonować się żużlowymi Derbami Pomorza, czyli meczem Get Well Toruń – MRGARDEN GKM Grudziądz. Spotkanie było bardzo ciekawe nawet dla słabo znających tę dyscyplinę sportu włocławian. Torunianie pokonali gości 51:39, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie, a wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z przebiegu wyprawy.

Do Torunia ruszyliśmy pociągiem Przewozów Regionalnych wcześnie rano, zbiórkę zarządzając pół godziny wcześniej. Organizator tego typu wycieczek – pan Konrad Trokowski – skrupulatnie sprawdził legitymacje szkolne i wyposażenie uczniów. Do Grodu Kopernika dotarliśmy o godz. 10:30, a prawie półtorej godziny pozostałej do Mszy św. spędziliśmy na Starówce, robiąc zakupy w licznych sklepach i jedząc lody w kawiarni Lenkiewicza.

O godz. 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele  garnizonowym pw. św. Katarzyny. Ogromne wrażenie zrobił na nas organista dysponujący znakomitym głosem. Po Eucharystii tramwajem udaliśmy się do Centrum Handlowego Toruń Plaza, gdzie spędziliśmy ponad godzinę, jedząc obiad i robiąc ostatnie zakupy przed meczem żużlowym.

Na MotoArenę dotarliśmy spacerkiem. Odebraliśmy przygotowane dla nas bilety i sprawnie weszliśmy na stadion. Na tych z nas, którzy byli na spotkaniu żużlowym po raz pierwszy w życiu, obiekt ten zrobił ogromne wrażenie. Zajęliśmy miejsca bardzo blisko toru na drugim łuku i choć nie jest to najlepsza pozycja do oglądania speedwaya, to jednak wszystko dobrze było widać.

Samo spotkanie żużlowe było bardzo ciekawe i wywołało sporo emocji, gdyż walki na torze nie brakowało. Get Well pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz 51:39. Po meczu szybkim krokiem udaliśmy się na przystanek autobusowy przy toruńskiej oczyszczalni ścieków i w ogromnym korku dojechaliśmy na Dworzec Główny, skąd pociągiem wcześniejszym niż planowaliśmy wróciliśmy do Włocławka.

Kolejny żużlowy wyjazd do Torunia odbędzie się tym razem w piątek 18 maja. Niedługo zaczną się już zapisy na tę wycieczkę.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w wyprawie bardzo dziękują Panu Jakubowi Michalskiemu z działu marketingu Klubu Sportowego Toruń oraz Panu Konradowi Trokowskiemu za przekazanie biletów na Derby Pomorza.

Uczestnicy wycieczki

Skip to content