Upamiętniliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole nie tylko żegnaliśmy maturzystów, ale też mogliśmy uczestniczyć w uroczystym apelu przygotowanym z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ pod kierownictwem Pań: Joanny Kinasiewicz i Anny Baranowskiej przygotowali wspólnie uczniowie klas licealnych, gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Pokazało to nam, że wspólne działanie tak różnych grup wiekowych przynosi zaskakujący efekt. Mogliśmy bowiem jako publiczność uczestniczyć w meczu piłki nożnej polskiej reprezentacji, przenieść się do studia dziennikarskiego czy podejrzeć, jak żyją niektóre polskie rodziny. Dzięki pięknej oprawie muzycznej apel został nagrodzony gromkimi brawami.

Z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się także konkursy szkolne. Konkursy skierowane były do uczniów SP, gimnazjum i LO Długosza.

W kategorii praca plastyczna można było wybrać temat: „Postaci historyczne związane z pracami nad Konstytucją 3 Maja” lub „Obchody Święta Konstytucji 3 Maja dzisiaj”. W klasach młodszych szkoły podstawowej konkurs współorganizowała p. Bożena Sobierajska. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Uczniowie, którzy otrzymali dyplomy to:

 • I miejsce – Amelia Mroczkowska kl. 4c
 • II miejsce – Witold Przewozikowski, Bartosz Macieja kl. 5b
 • III miejsce – Marta Skupniewicz, Remigiusz Morawski kl. 4a

W klasach starszych nagrody otrzymali:

 • I miejsce – Alicja Gralak kl. 7b
 • II miejsce – Maja Ostrowska kl. 7b
 • III miejsce – Matylda Milczarek kl. 7a

W gimnazjum wyróżnienie otrzymali:

 • Rafał Wierszyło z kl. 2a
 • Nikola Bogusławska z kl. 2c

W liceum wyróżnienie otrzymała Adrianna Małas z kl. II A

Konkurs obejmował także inną formę – prezentację multimedialną. Uczniowie mieli przygotować prezentację pt. „Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – geneza, przebieg i ocena wydarzeń”. W tej kategorii kolejne miejsca zdobyli:

w klasach starszych szkoły podstawowej:

 • I miejsce – Aleksandra Arkuszewska z kl. 7b
 • II miejsce – Maja Wieczorek z kl. 7a
 • III miejsce – Alicja Czaplicka z kl. 7a

w klasach licealnych kolejne miejsca otrzymali:

 • I miejsce – Krzysztof Bujak z kl. I C
 • II miejsce – Justyna Potyra z kl. I B
 • III miejsce – Martyna Pałuska z kl. I C

Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wiedzy i kreatywności oraz zachęcamy do pogłębiania wiedzy historycznej.

J. Kinasiewicz
A. Baranowska

fot. K. Tatar 1B LO

 

Skip to content