Olimpiada Obrony Cywilnej 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 roku uczniowie liceum Zespołu Szkół Katolickich im. ks Jana Długosza we Włocławku uczestniczyli w finale miejskim VII Miejskiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2018. Dwuosobowy zespół Długosza zajął II miejsce pośród szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w olimpiadzie. Naszą szkołę reprezentowali – Adam Piętowski z I C i Jakub Oleradzki z I B, którzy wygrali etap szkolny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do pierwszego miejsca zabrakło jednego punktu. Nasza drużyna jest rezerwowa na finał wojewódzki. Zespoły z miejsc I – III otrzymają wyróżnienia Prezydenta Miasta Włocławek.

Celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i praktycznej o obronie cywilnej. Ma kształtować świadomość i postawy, które przygotują młode pokolenie na przeciwstawienie się potencjalnym zagrożeniom.

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content