8 MAJA – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

„Biblioteka jest instytucją , która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy.”

                                                                     Jan Paweł II

Obchodzony 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.

W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. Uczniowie na świeżym powietrzu czytali bajki, wiersze. Na zajęciach zapoznali się z historią powstania biblioteki oraz obchodzonego święta; samodzielnie wykonali okładkę do swojej ulubionej książki. Celem całej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na korzyści płynące z czytania oraz zachęcenie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki.

 Paulina Iwańska

Skip to content