Adam Piętowski laureatem Konkursu Papieskiego

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten, realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 14 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W siedmioosobowym gronie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego nie zabrakło reprezentanta naszej szkoły. Miło jest mi poinformować, że 19 maja br. w odbywającym się w Toruniu finale tego konkursu, Adam Piętowski z kl. IC LO zajął II miejsce. Serdecznie gratuluję, oraz cieszę się, że uczeń zainteresował się tematyką religijno – filozoficzną, mimo iż uczęszczał do klasy o profilu biologiczno – chemicznym.

ks. Jacek Buta

Skip to content