Długoszacy po raz pierwszy na klasycznym paintballu w Toruniu

W sobotę, 19 maja, z inicjatywy pana Konrada Trokowskiego oraz kilkorga uczniów klasy IIa gimnazjum, grupa dwunastu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Długosza pojechała do Torunia, aby pobawić się w klasyczny paintball na kulki z farbą. Uczniom bardzo podobało się pole do gry, markery, jakość amunicji i wielkie emocje, które towarzyszyły grze na świeżym powietrzu.

Uczestnicy wycieczki spotkali się na dworcu kolejowym we Włocławku i wspólnie pociągiem pojechali do Torunia. Pierwszą i najważniejszą atrakcją wyjazdu była zabawa w klasyczny paintball na otwartym polu zlokalizowanym na toruńskim osiedlu Wrzosy, niedaleko strzelnicy Bractwa Kurkowego. Po krótkim szkoleniu z zasad bezpieczeństwa i działania sprzętu podzieliliśmy się losowo na dwie drużyny i zaczęliśmy grę.

Każdy z graczy wyposażony był w mundur ochronny oraz kask chroniący głowę i oczy, ale mimo wszystko każde uderzenie kulki z farbą bolało. Rozegraliśmy cztery partie zakończone wygraną drużyny Patryka Daroszewskiego 4:0. Stawką rywalizacji była pizza od opiekuna naszej wycieczki i Wiktora Stachowskiego obchodzącego swoje 15. urodziny.

Po grze i pizzy pojechaliśmy na Starówkę pospacerować ulicą Szeroką i Bulwarem Filadelfijskim. Obejrzeliśmy również pokaz laserowo-muzyczny fontanny Cosmopolis.

Do Włocławka wróciliśmy późnym popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni z kolejnego bardzo ciekawego i udanego edukacyjno-rozrywkowego wyjazdu do Torunia.

Konrad Trokowski

Skip to content