Etap wojewódzki zawodów „Sprawni jak żołnierze 2018”

W dniu 30.05.2018 roku we Włocławku odbyły się XLI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze 2018”, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zespół Szkół Katolickich w etapie wojewódzkim reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt liceum Długosza zajęła drugi rok z rzędu świetne III miejsce w klasyfikacji zespołowej, natomiast drużyna chłopców zajęła IV miejsce, czyli miejsce wyżej niż rok temu. W zawodach udział wzięły drużyny z województwa kujawsko – pomorskiego. Uczestnicy wykonali zadania w następujących konkurencjach: strzelaniu z karabinka sportowego, rzucie granatem, biegu na orientację, teście sprawnościowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wielkie gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

Drużyna dziewcząt:

  1. Agnieszka Augustyniak IIIALO
  2. Emilia Wysocka IB LO
  3. Patrycja Zaroślińska IIA LO

Drużyna chłopców:

  1. Oskar Stroisz IBLO
  2. Jakub Oleradzki IBLO
  3. Kacper Macieja IIBLO

Trener: Krzysztof Łodygowski

Skip to content