Warsztaty mydlarskie w przedszkolu

W dniu 04.06.2018 r. przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” uczestniczyły w warsztatach mydlarskich przeprowadzonych przez Panie z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia oraz co należy do niego dodać aby miało piękny zapach i kolor. Przedszkolaki samodzielnie stworzyły kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach i o bajecznych zapachach jak np. guma balonowa.

Pachnące, kolorowe, ekologiczne, twórcze i zarazem edukacyjne zajęcia z produkcji zdrowego naturalnego mydła glicerynowego bardzo podobały się naszym podopiecznym. Ich dzieła wykonane z wielką starannością będą prezentem dla Rodziców.

Ewelina Rutkowska

Skip to content