Aleksandra Lewandowska i Krzysztof Naraziński na drugich miejscach w Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym dla klas pierwszych liceum

Uczniowie klasy IA naszego liceum – Aleksandra LewandowskaKrzysztof Naraziński zajęli ex aequo drugie miejsce w XXVI Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym dla klas pierwszych liceum, który w poniedziałek, 11 czerwca, odbył się w Inowrocławiu. To kolejny sukces utalentowanych uczniów, którzy współpracę z panem Konradem Trokowskim kontynuują od czterech lat, notując coraz to lepsze osiągnięcia.

W XXVI Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym dla klas pierwszych liceum udział wzięło blisko 50 najzdolniejszych uczniów liceów z Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka. Arkusz konkursowy składał się z pięciu obliczeniowych zadań otwartych o wysokim poziomie trudności. Żaden z uczniów nie rozwiązał zadań bezbłędnie, a do zwycięzcy Ola i Krzysiek stracili zaledwie jeden punkt! W nagrodę nasi licealiści otrzymali dyplomy poświadczające osiągnięty sukces oraz nagrody rzeczowe o przybliżonej wartości 300 zł każda. Łącznie przyznano sześć nagród i cztery wyróżnienia.

W konkursie udział wzięło jeszcze troje licealistów i jeden gimnazjalista z drugiej klasy. Wszyscy uplasowali się w górnej połowie stawki, co uznać należy za duży sukces.

Uczestnicy konkursu oraz ich opiekun – pan Konrad Trokowski serdecznie dziękują panu Dariuszowi Goldewiczowi za wydatną pomoc w przygotowaniu i zrealizowaniu wyjazdu do Inowrocławia.

Skip to content