MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY 2018” w Długoszu-podsumowanie.

Kilka słów wstępu zaczerpniętych z oficjalnej strony konkursu chciałabym umieścić na początku, aby każdy z Was mógł poznać historię „Kangura”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki, Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii, zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie”.

Tradycyjnie, jak co roku,  w marcowy czwartek gościliśmy w „Długoszu” – „Kangura”. Do konkursu przystąpiła ponad 100 DŁUGOSZAKÓW. W tym roku każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci jednej z pięciu zabawek logicznych z drutu.

Wszyscy w napięciu oczekiwaliśmy na wyniki, które zostały ogłoszone w maju. Natomiast 7 czerwca 2018r. w SP nr 14 we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”.

W tym roku uczniowie Długosza otrzymali wiele wyróżnień i tytułów Uczniów Bardzo Dobrych:

  • Maluch: 6 wyróżnień i 1 wynik bardzo dobry,
  • Beniamin: 3 wyróżnienia,
  • Kadet: 8 wyróżnień i 1 wynik bardzo dobry,
  • Junior: 9 wyróżnień i 3 wyniki bardzo dobre.

Na galę podsumowującą zapraszani są uczniowie z tytułem laureata i wynikami bardzo dobrymi. Tytuł laureata na cały region włocławski zdobył jeden uczeń z kategorii Maluch. Niestety, ze względu na liczne wycieczki szkolne, z naszej szkoły nagrodę za wynik Bardzo Dobry osobiście odebrał tylko jeden uczeń Mikołaj Bińczarski. Pozostałe nagrody w imieniu uczniów Bardzo Dobrych odebrała pani Joanna Karwowska – koordynator szkolny ZSK Kangura Matematycznego.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Karwowska

Skip to content