Noc Bibliotek w Długoszu

W piątek, 8 czerwca,  nasza szkoła  po raz pierwszy wzięła udział w IV Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja wieczorno-nocnej imprezy promującej czytelnictwo i biblioteki przebiegała pod hasłem RzeczpospoCzyta.

Startowaliśmy  o godzinie 19.00. Na uczestników czekały liczne konkurencje, które pokazały, ile cennych umiejętności i wiedzy zdobywamy w trakcie czytania. Specjalnie na ten wieczór napisaliśmy piosenkę pt. „Kocham Cię, Książko”.

W zabawie wzięły udział trzy drużyny:

I) Cukiernicy

II) Dzbany

III) Koniczynki

Zadania, z jakimi zmierzyli się uczniowie, to: „Jedna literka, a zmiana wielka”, „Z alfabetem za pan brat”, „Polszczyzna”, „Kto to napisał”, „Kalambury”, „W oczytanym ciele zdrowy duch”, „Na wszystko jest przysłowie”, „Literatura”, „Urodziny”, „Koło fortuny” ,,Własna Akademia” , ,,Skecze” , „Flirt z Niepodległą”– flirt literacki z cytatami z poezji Skamandrytów i innej poezji czytanej ok. 1918 roku, ,,Tajne komplety”, ,,Tajemnice skrzyni”, Bohaterska charakteryzacja”, Wspólne pisanie bajek”

Początkowo drużyny remisowały. Późniejsze konkurencje rozstrzygnęły wszystko. Tego wieczoru pierwsze miejsce otrzymały wszystkie trzy drużyny. Wszyscy dostali pamiątkowe zakładki do książek.

Połączenie wysiłku umysłowego i fizycznego (dwa ognie, gdzie można było wykupić sobie dodatkowe “życie”, odpowiadając na pytanie prowadzącej oraz kółko i krzyżyk literacki) wiąże się ze spalaniem energii. W przerwie między zadaniami na uczestników czekały babeczki i ciasteczka.

Na zakończenie odbył się jeszcze pokazy filmów „Tupeciara” i ,,Minionki”

Pragniemy serdecznie podziękować – przede wszystkim uczniom – za poświęcenie swojego wolnego piątkowego wieczoru, zaangażowanie w wykonywanie zadań, uśmiech, radość, współpracę i fantastyczną zabawę. Gdyby nie Wy, Noc Bibliotek nie odbyłaby się! Słowa podziękowania kieruję również do p. Sandry Iwańskiej, p. Jakuba Zemlaka oraz ks. Marcina Lewandowskiego, którzy byli  obecni z nami przez cały wieczór. Dziękujemy także Zuzannie Koniecznej, Agacie Jarońskiej, Wiktorii Kubiak, Zuzannie Pączek, Annie Jarębskiej i Annie Antosik za pomoc w opiece nad dziećmi i pomoc przy zadaniach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i to w większym gronie.

Organizator: Paulina Iwańska

Skip to content