Pobijamy rekord czytania! – akcja “Jak Nie Czytam Jak Czytam”

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Była to także promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki nadal są popularne wśród ich rówieśników.

W tym dniu na dziedzińcu szkoły zebrali się uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum, którzy punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęli czytanie przyniesionych ze sobą książek.

Uczniowie klas 1-3 SP również pobijali rekord w czytaniu.

Udowodniliśmy, że uczniowie Długosza chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Paulina Iwańska

Skip to content