Msza prymicyjna ks. Przemysława Kłosowskiego

13 czerwca był dla społeczności Zespołu Szkół Katolickich dniem wyjątkowym. Swoją pierwszą Mszę Świętą sprawował w szkolnej auli nasz absolwent, Przemysław Kłosowski. Ksiądz Neoprezbiter w homilii nieco wspominał czas spędzony w Długoszu. Zwrócił uwagę na to, że ważna zarówno dla niego, jak i jego rówieśników była możliwość częstych osobistych spotkań z Jezusem Chrystusem w szkolnej kaplicy. Podkreślił, że w ten sposób znalazł Przyjaciela, którego wcześniej długo poszukiwał. Ksiądz Przemysław wskazał także na patrona dzisiejszego dnia – św. Antoniego z Padwy, do którego ludzie zwracają się szczególnie wtedy, gdy coś się zgubi. Jeśli zatem człowiek zagubił się w swoim życiu na przykład z powodu grzechu czy jakiejś trudnej sytuacji, jeśli nie wie, co dalej zrobić, może poprosić św. Antoniego, aby ten pomógł mu znaleźć Jezusa. Wtedy wszystko stanie się łatwiejsze.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski podziękował ks. Przemysławowi za sprawowaną Eucharystię. Dołączyła do niego młodzież, składając życzenia darów Ducha Świętego i wręczając upominki. Ksiądz Przemysław natomiast podarował do szkolnej kaplicy bieliznę kielichową.  Wypowiedział przy tym wzruszające słowa o pozostawionej w swojej dawnej szkole cząstce własnego serca, którą ma ten dar symbolizować.

Życzymy Księdzu Przemysławowi Kłosowskiemu wielu łask od Pana Boga na niełatwej drodze kapłaństwa.

A. Sz.

Skip to content