„Przez kraje i kontynenty z Długoszem” – półkolonie

Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza po raz kolejny został beneficjentem wakacyjnego grantu Fundacji Anwil dla Włocławka – „Wakacje z przygodą”, zakładającego organizację kreatywnego, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w swoim miejscu zamieszkania. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się – 8 czerwca 2018 roku. Jesteśmy jedną z trzech szkół, w tym dwóch z terenu miasta Włocławka, których projekty zostały dofinansowane.

Projekt „Przez kraje i kontynenty z Długoszem” zakłada zorganizowanie sześciodniowych półkolonii, które będą miały na celu realizację atrakcyjnych form spędzania czasu wakacyjnego z uwzględnieniem różnorodnych zajęć edukacyjnych. Projekt przeznaczony będzie dla 140 uczestników zorganizowanych w grupy, w dwóch kategoriach wiekowych do 10 lat i powyżej 10 roku życia; podzielonych na dwa turnusy:

  • 25–30 czerwca 2018
  • 20–25 sierpnia 2018.

Uczestnicy półkolonii będą podróżować przez kraje i kontynenty, wcielać się w role odkrywców, by poznać nowe kultury. Każdego dnia dzieci i młodzież przeniosą się do innego zakątka świata m.in.: Hiszpanii, Grecji, Chin, Japonii, Meksyku, Brazylii czy Kenii. Na młodych podróżników czekają liczne przygody: odkrywanie tajemnic związanych z podróżowaniem, poznawanie sekretów i zwyczajów mieszkańców innych krajów, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Uczestnicy półkolonii będą także podróżować w wymiarze kulinarnym – wszystko za sprawą potraw charakterystycznych dla danego regionu/państwa. Organizatorzy stawiają na aktywność, pobudzenie wyobraźni i pracę w zespole. Dodatkową  atrakcją będzie gra terenowa podsumowująca zdobytą wiedzę.

Autorami projektu są: Sylwia Pietrzak i Konrad Trokowski

Pliki do pobrania

Skip to content