Gala laureatów i finalistów olimpiad i turniejów

18 czerwca w toruńskim Centrum Dialogu odbyła się gala laureatów i finalistów olimpiad i turniejów w roku szkolnym 2017/2018 dla rejonów toruńskiego i włocławskiego. Jej organizatorem był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, a gośćmi wręczającymi dyplomy oraz pamiątkowe statuetki byli: p. Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, p. Małgorzata Kowalczyk – Przybytek – Dyrektor Delegatury we Włocławku oraz p. Krzysztof Bylicki – Dyrektor Delegatury w Toruniu.

Zespół Szkół Katolickich na owej gali był reprezentowany przez troje tegorocznych absolwentów: Julię Perlikowską – finalistkę Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,  Macieja Chlebnego – laureata Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Tymoteusza Uzarczyka – laureata Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Towarzyszyli im opiekunowie: p. Grzegorz Matusiak i Angelika Szumińska, a także ks. Marcin Lewandowski.

Nasi najzdolniejsi uczniowie znaleźli się w gronie 218 laureatów i finalistów, którym na drodze do sukcesu towarzyszyło 145 nauczycieli. Szkołą, która może się poszczycić największą liczbą laureatów jest Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, w którym w mijającym roku szkolnym było aż 9 laureatów i 26 finalistów. Jestem przekonana, że wszechstronne zainteresowania długoszaków oraz ich ambicje pozwolą w przyszłości osiągać podobne sukcesy.

A. Sz.

Skip to content