Długosz z życzeniami imieninowymi u Pasterza Diecezji

W dniu 20 czerwca br. o godz. 10.00 Dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz dzieci z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zostali przyjęci na kameralnej audiencji przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Celem wizyty w pałacu biskupim przy ulicy Gdańskiej było przekazane życzeń dla Pasterza diecezji w przeddzień Jego patronalnego święta.

Szkolnej delegacji przewodniczył ks. dr Jacek Kędzierski – dyrektor ZSK, wspierany przez naszych długoszańskich wikariuszy – ks. Jacka Butę oraz ks. Marcina Lewandowskiego, którzy zadbali o godne przygotowanie całej wizyty od strony logistycznej. Na czele delegacji obok Księdza Dyrektora stały Panie Wicedyrektor: Urszula Brykalska, Paulina Kłonowska oraz Sławomira Lewandowska.

Najpierw swoje życzenia wygłosiły dzieci reprezentujące szkołę podstawową (Zosia Kwiatkowska i Aleksandra Babis z klasy 6a oraz Patryk Wąsik z 4b).
W szczerych słowach zapewniły o swej wdzięczności za biskupią opiekę sprawowaną nad naszą szkołą oraz życzyły Jego Ekscelencji wielu Bożych łask. Po odczytaniu życzeń dzieci wręczyły jako upominek drewnianą rzeźbę przedstawiającą biskupa w towarzystwie dzieci, artystyczny wyraz łączności Pasterza z młodzieżą. Kolejnym darem od najmłodszych długoszańskich latorośli była piękna, ręcznie wykonana laurka z rymowanymi życzeniami, które wywołały serdeczny uśmiech na twarzy Księdza Biskupa.

Po dzieciach, które niezaprzeczalnie ujęły Solenizanta swą  odwagą oraz skromnością, przyszedł czas na przedstawicieli grona pedagogicznego. Pani Katarzyna Kwiatkowska oraz pan Jakub Kostrzewski odczytali okolicznościowe życzenia oraz wręczyli kwiaty na ręce Jego Ekscelencji. Szczególną uwagę przykuły słowa św. Pawła traktujące o nieprzewidywalności Boskich wyroków. Ksiądz Biskup odwdzięczył się słodkim upominkiem dla każdego członka delegacji. Jego Ekscelencja zapewnił o swej wdzięczności oraz pamięci względem naszej wspólnoty szkolnej, jak również zapewnił, iż nie zapomni o nas również w nowym roku szkolnym.

ks. Jacek Buta

 

Skip to content