Dni Matematyki – podsumowanie

DNI MATEMATYKI w tym roku szkolnym trwały kilka dni. Rozpoczęły się dwudniowym turniejem Numblera, przebiegły przez lekcję otwartą w ramach projektu edukacyjnego, a skończyły się na uroczystej gali podsumowującej. Wszyscy matematycy naszej szkoły przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia.

Numbler przypomina „matematyczne scrabble”, polega na szybkim wykonywaniu działań arytmetycznych. Turniej przyniósł naszym uczniom mnóstwo emocji. Było wiele zwrotów akcji i dramatycznych rozstrzygnięć.

Lekcja otwarta dla uczniów SP im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym. To już szósta odsłona lekcji z udziałem uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły. Tegoroczny temat to „Bryły w otaczającym nas świecie”. Uczniowie początkowo nieśmiało, ale z czasem coraz chętniej odpowiadali na pytania, prezentując swoje pomysły. Uczniowie naszej szkoły dzielnie wspierali gości, aby nie czuli się nieswojo w murach nieznanej im szkoły. Uczniowie zgłębili nowy materiał, chętnie rozwiązywali zadania i byli bardzo aktywni, co zostało zauważone i nagradzane „zachętkami”. Obserwując uczniów obu szkół można było zauważyć łamanie barier wiekowych, współpracę i dobrą zabawę, a wszystko dzięki MATEMATYCE.

Dnia 20 czerwca 2018r. odbyła się gala podsumowująca konkursy matematyczne. Zostały rozdane nagrody Ligi Zadaniowej, Kangura oraz Numblera. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

​​​​​​​​ Nauczyciele matematyki

Lekcja otwarta

Podsumowanie Dni Matematyki

Skip to content