Spotkanie modlitewne wychowanków internatu – nieszpory

Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu. Panie pospiesz ku ratunkowi memu (…)”. W dniu 12.09.2018r., w ramach cotygodniowych spotkań modlitewnych, odbyły się w kaplicy szkolnej nieszpory dla społeczności internackiej. Na wstępie spotkania ks. Jacek Buta przypomniał wszystkim zebranym czym są nieszpory i wprowadził w ich specyfikę.

W trakcie tej liturgicznej wieczornej modlitwy w sposób szczególny modliliśmy się za tegorocznych maturzystów, o to by jak najlepiej przygotowali się do egzaminu dojrzałości oraz rozeznali właściwie drogę życiową. Wspominaliśmy także i prosiliśmy za wszystkich uczniów, którzy z zapałem rozpoczęli nowy rok szkolny w murach naszej szkoły.

Udział w nieszporach pozwala nam uczestniczyć w liturgicznej wspólnotowej modlitwie Kościoła i uczy nas tej liturgicznej modlitwy; jest autentyczną szkołą modlitwy Kościoła.

M. Halik
D. Goldewicz

Skip to content