Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie

W dniu 25 września 2018 r. uczniowie klas I liceum z panią wicedyrektor ds. liceum Urszulą Brykalską, księdzem Marcinem Lewandowskim i wychowawcami uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie.

Uczestnicy pokłonili się Matce Bożej w Jasnogórskiej Kaplicy, następnie wysłuchali wystąpienia księdza Wojciecha Węgrzyniaka i wzięli udział w śpiewie pieśni patriotycznych dla Niepodległej. W tym roku zaproszono do udziału i poproszono o podzielenie się swoimi życiowymi doświadczeniami pana Rafała Patyrę, dziennikarza sportowego z TVP. Pan Rafał opowiedział młodzieży, jak w jego życiu objawiła się moc i łaska Boża. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec.

Wzmocnieni i podbudowani pobytem na Jasnej Górze oraz przejęci, że tylu młodych ludzi uczy się w szkołach katolickich uczestnicy wyjazdu powrócili do swoich domów.

Ks. Marcin Lewandowski
Agata Jankowska-Pakulska
Joanna Karwowska
Anna Taberska

Skip to content