Wycieczka „Sówek” do sadu w Konecku

Dnia 26 września 2018 roku dzieci z grupy „Sówek”, wraz z maluchami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie, udały się na wycieczkę do sadu w Konecku. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja grupy.

W sadzie powitała nas Pani Magdalena, która oprowadziła nas i opowiedziała kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych drzewek podziwiając i zbierając rumiane jabłka. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Dzieci zobaczyły także chłodnię, w której przechowywane są jabłka, poznały sposób sprawdzania dojrzałości owoców, mogły wejść i zobaczyć wnętrze wiatraka prądotwórczego.

Następnie udaliśmy się do plantacji borówek, gdzie mieliśmy okazję zdobycia kilku cennych informacji na ich temat i skosztowania pysznych malutkich kuleczek uwielbianych przez dzieci.

Na koniec czekał na dzieci przygotowany przez gospodarzy słodki poczęstunek, dzięki któremu nasi mali podróżnicy mogli odzyskać siły po długim, ale jakże ciekawym spacerze.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy Państwu Wesołowskim – właścicielom sadu oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody i pełne witamin jabłuszka.

Ewelina Rutkowska

Skip to content